Plizio Visual Lab

Bad Brückenau

Plizio editör ekibiVeri Kaynakları
Şehir
—°41
Bad Brückenau (Almanya)
ℹ️

Pratik bilgiler — Bad Brückenau

🌤 Hava — 5 gün

📍 Çevrede

Çevredeki gezilecek yerler

💡 İpuçları

  • Gerçekten kraliyet bir atmosfer için şehir merkezinden yaklaşık 3 km uzaklıktaki Staatsbad (Devlet Spa)'ı ziyaret edin.
  • Spa parkında doğrudan König-Ludwig-I kaynağından şifalı suları tadın.
  • Staatsbad'daki Alman Bisiklet Müzesi Almanya'daki en önemli koleksiyonlardan birine ev sahipliği yapar.
  • Konuk kartı (Kurkarte) ile genellikle rehberli yürüyüşlere ve içme kürlerine ücretsiz katılabilirsiniz.

🍽 Yeme-içme

🍽
Rhön Alabalığı

Berrak Rhön derelerinden taze tutulmuş, genellikle 'mavi' veya tütsülenmiş olarak servis edilen balık.

🍽
Kreuzberg Birası

Yakındaki Kreuzberg Manastırı'ndan gelen ünlü bira, her ziyaretçi için mutlaka denenmelidir.

🍽
Rhön-Ploatz

Geleneksel yerel fırınlarda bulunan, patates veya pastırmalı tuzlu bir tepsi keki.

🛍 Alışveriş · 🧘 Sakin yerler

🛍
Marktplatz Haftalık Pazarı

Buradan Rhön balı, meyve brendileri ve el yapımı sabunlar satın alın.

🛍
Einkaufsparadies No 5

Şehir merkezinde bulunan, hediyelik eşyalar ve yerel ürünler için çekici bir butik.

🧘
Kale Parkı

Staatsbad'da nadir ağaçlar ve simetrik çiçek tarhlarına sahip geniş bir peyzaj parkı.

🧘
Kestane Yolu

Kaplıca bölgesindeki tarihi binaları birbirine bağlayan gölgeli ve sessiz bir yol.

Bad Brückenau, Bavyera Rhön'ün güney eteklerinde, Sinntal vadisinde pitoresk bir konuma sahiptir. Şehir, özellikle şehir merkezinin yaklaşık üç kilometre batısında bulunan devlet kaplıcası (Staatsbad) ile tanınır. Buradaki şifalı kaynaklar 18. yüzyıldan beri kullanılmaktadır, ancak Bad Brückenau asıl ihtişamını Bavyera Kralı Ludwig I sayesinde kazanmıştır. Ludwig I, burayı en sevdiği kaplıca yeri yapmış ve neoklasik tarzda görkemli Kursaalgebäude gibi binalar inşa ettirmiştir. Ünlü 'König-Ludwig-Sprudel' dahil olmak üzere şehrin yedi kaynağı, böbrek ve mesane rahatsızlıklarında içme kürleri ve banyolar için kullanılmaktadır. Kaplıca işletmeciliğinin yanı sıra Bad Brückenau, doğa turizmi için önemli bir merkezdir. Şehir, UNESCO Rhön Biyosfer Rezervi içinde yer almakta olup el değmemiş doğa içinde geniş bir yürüyüş ve bisiklet yolu ağı sunmaktadır. Tarihi 'Villa-Besta' binasındaki Alman Bisiklet Müzesi bir diğer kültürel cazibe merkezidir. Kraliyet tarihi, tıbbi yetkinlik ve tertemiz Rhön havasının birleşimi, Bad Brückenau'yu en üst düzeyde dinlenme ve yenilenme yeri haline getirmektedir.

Haritada keşfet

Almanya hakkında ne kadar bilgilisin?

Etkileşimli haritada 10 çeşitli zorlukta şehirleri, manzaraları ve bölgeleri bul.

Seyahatin, senin anın

Bad Brückenau’den bir kartpostal

Kendi fotoğrafını yerel posta puluyla kişisel bir kartpostala çevir. Ücretsiz ve kayıt gerektirmez.

Kartpostal oluştur

En iyi ziyaret zamanı & iklim

En keyifli dönem: Haz–Ağu.

OcaŞubMarNisMayHazTemAğuEylEkiKasAra
Ort. °C-1-1381216181814840
Yağmur mm725356448066827157606875

Coğrafya

Nüfus
7.304
Koordinatlar
50.30910, 9.78710

Gerçekler

  • Nüfus: yaklaşık 6.674 (2023 verisi).
  • Şehir alanı yüzölçümü: 23,73 km².
  • Posta kodu: 97769.
  • Coğrafi konum: 9.7871 Doğu, 50.3091 Kuzey.
  • Devlet onaylı şifalı kaynak sayısı: 7.
  • Rakım: Deniz seviyesinden yaklaşık 332 metre yükseklik.

Yakınları keşfet

Çevredeki dikkat çekici yerler

Rota planlayıcı — Araba & Karavan

Nereden başlıyorsunuz? Burada rota oluşturuyoruz, yol boyunca duraklar ve ülke notları ile.

Araç
Sadece şu duraklar (isteğe bağlı):
Karavan boyutları

© OpenStreetMap contributors · OpenRouteService

Kasabadaki görülecek yerler Bad Brückenau (4)

Alman Bisiklet Müzesi🏺 tarihî

Villa Füglein'de yer alan müze, Almanya'daki bisiklet tarihine dair en kapsamlı koleksiyonlardan birini sunar.

🕒 Tu-Fr 09:00-12:00,14:00-17:00; Sa,Su,PH 10:30-17:00💶

Kursaal Binası📍 simge

Devlet kaplıcasındaki görkemli neoklasik bina, tesislerin kalbi olup şenlikli etkinliklere ev sahipliği yapar.

Georgi Kaplıca Parkı📍 simge

Geniş park, şifalı kaynakları ve asırlık ağaçlarıyla dinlendirici bir atmosfer sunar.

St. Bartholomäus Bölge Kilisesi🏺 tarihî

Merkezdeki Katolik kilisesi, barok iç mekanı ve belirgin soğan kubbeli kulesiyle etkileyicidir.

Sıkça sorulan sorular

Bad Brückenau neden kaplıca kasabası olarak bilinir?
Yedi şifalı kaynağı vardır ve Bavyera Kralı I. Ludwig'in favori kaplıcasıydı.
Alman Bisiklet Müzesi nedir?
Bad Brückenau'da, Almanya'nın en kapsamlı tarihi bisiklet koleksiyonlarından birini sergileyen bir müzedir.
Bad Brückenau'da nerede dinlenebilirsiniz?
Devlet kaplıcası geniş parklar ve modern Sinnflut termal banyoları sunar.
Rhön'de hangi aktiviteler mevcut?
Bad Brückenau, Rhön Biyosfer Rezervi'nde yürüyüş ve bisiklet turları için ideal bir başlangıç noktasıdır.
Bad Brückenau'yu ziyaret etmek için en iyi zaman ne zaman?
Bahar ve sonbahar arasında bahçeler özellikle güzeldir, ancak termal banyolar kışın da dinlenme sağlar.
Bad Brückenau: nerede yer alıyor?
Bad Brückenau, Bayern, Almanya içinde yer alır.
Bad Brückenau: gezilecek yerler neler?
Öne çıkanlar: Alman Bisiklet Müzesi, Kursaal Binası, Georgi Kaplıca Parkı.
Bad Brückenau: en iyi ziyaret zamanı ne zaman?
Ziyaret için en keyifli zaman Haz, Ağu.
Bad Brückenau: neden ziyaret edilmeye değer?
Bad Brückenau, Bavyera Rhön'ün güney eteklerinde, Sinntal vadisinde pitoresk bir konuma sahiptir.
Haritada görüntüle → En güzel plajlar → OpenStreetMap →
Avrupa
Plizio ile keşfet Avrupa içinde daha fazla yer keşfet
Almanya içinde daha fazla yer →

Yakındaki şehirler