Plizio Visual Lab

Steinbach-Hallenberg

Plizio editör ekibiVeri Kaynakları
Şehir
—°25
Steinbach-Hallenberg (Almanya)
ℹ️

Pratik bilgiler — Steinbach-Hallenberg

🌤 Hava — 5 gün

📍 Çevrede

Çevredeki gezilecek yerler

💡 İpuçları

  • Hallenburg Kale kalıntılarına tırmanış dik ama kısadır; iyi ayakkabılar giyin.
  • Thüringen Ormanları’nda toplu taşıma sınırlıdır, arabayla gelmek önerilir.
  • Kasabanın tarihini öğrenmek için yerel metal işçilik müzesi (Metallhandwerksmuseum)’ni ziyaret edin.
  • Kış kar getirir; çevredeki patikalar klasik kayak için idealdir.

🍽 Yeme-içme

🍽
Thuringian Bratwurst

Yerel kasaplarda veya sokak tezgahlarında bulunur.

🍽
Thuringian Dumplings (Klöße)

Şehir merkezindeki geleneksel misafirhanelerde bulunur.

🍽
Game dishes

Çevredeki rustik orman hanlarında servis edilir.

🛍 Alışveriş · 🧘 Sakin yerler

🛍
Handcrafted metal goods

Kasaba çevresindeki küçük zanaatkar dükkanlarında.

🛍
Regional forest honey

Yerel fırınlarda veya küçük pazarlarda bulunur.

🧘
Hallenburg Castle ruins

Sessiz atmosferin ve harika manzaraların tadını çıkarın.

🧘
Bergsee Ebertswiese

Yakındaki huzurlu bir dağ gölü, sessiz bir yürüyüş için ideal.

Steinbach-Hallenberg, Haselgrund vadisinde, Thüringer Wald'ın güneybatısında yer alır. Şehrin tarihi, geç ortaçağda çevredeki demir cevheri madenciliği ile gelişen metal işleme ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Steinbach-Hallenberg özellikle küçük demir eşyalar, aletler ve 19. yüzyılda özel olarak tirbuşon üretimi ile tanınmıştır. Şehrin üzerinde, Rennsteig üzerinden geçen stratejik geçiş yolunu bir zamanlar güvence altına alan 12. yüzyıldan kalma eski bir kale olan Hallenburg kalıntıları yükselir. Bugün şehir, sanayi tarihini turizmle birleştirmektedir; metal el sanatları müzesi geleneksel üretim tekniklerine dair derin bilgiler sunar. Dağ sırasının eteğindeki coğrafi konumu, Steinbach-Hallenberg'i yakındaki Rennsteig'a yürüyüşler ve Thüringen'in en kar garantili bölgelerinden birinde kış sporları aktiviteleri için ideal bir başlangıç noktası yapar.

Haritada keşfet

Almanya hakkında ne kadar bilgilisin?

Etkileşimli haritada 10 çeşitli zorlukta şehirleri, manzaraları ve bölgeleri bul.

Seyahatin, senin anın

Steinbach-Hallenberg’den bir kartpostal

Kendi fotoğrafını yerel posta puluyla kişisel bir kartpostala çevir. Ücretsiz ve kayıt gerektirmez.

Kartpostal oluştur

En iyi ziyaret zamanı & iklim

En keyifli dönem: Haz–Ağu.

OcaŞubMarNisMayHazTemAğuEylEkiKasAra
Ort. °C-2-1381216191814830
Yağmur mm634852407665826957566468

Coğrafya

Nüfus
9.130
Koordinatlar
50.70060, 10.56670

Gerçekler

  • Yükseklik: deniz seviyesinden 426 m yukarıda
  • Yüzölçümü: 76,71 km²
  • Hallenburg Kalesi: 1120 civarında inşa edilmiştir
  • Şehir Hakları: 1936'dan beri
  • Gelenek: Tirbuşon şehri
  • Rennsteig'a yakınlık: yaklaşık 5 km

Yakınları keşfet

Çevredeki dikkat çekici yerler

Rota planlayıcı — Araba & Karavan

Nereden başlıyorsunuz? Burada rota oluşturuyoruz, yol boyunca duraklar ve ülke notları ile.

Araç
Sadece şu duraklar (isteğe bağlı):
Karavan boyutları

© OpenStreetMap contributors · OpenRouteService

Kasabadaki görülecek yerler Steinbach-Hallenberg (2)

Metal Sanatları Müzesi

Bu müze, Steinbach-Hallenberg'deki uzun tirbuşon ve metal işleme geleneğini belgelemektedir.

Steinbach Şehir Kilisesi

16. yüzyıldan kalma geç gotik salon kilisesi, mimarisi ve tarihi orguyla etkileyicidir.

Sıkça sorulan sorular

Steinbach-Hallenberg neyle ünlüdür?
Yüzyıllara dayanan metal işçiliği geleneği ve Hallenburg Kalesi kalıntılarıyla bilinir.
Hangi müze ziyarete değerdir?
Metal İşleri Müzesi, tarihi dövmecilik atölyelerini ve yerel kıvrımlı tırnak üretiminin tarihini sergiler.
Burada kış sporları yapabilir misiniz?
Evet, kasaba Thüringer Ormanı’ndaki Rennsteig üzerinde yer alır ve mükemmel çapraz kayak parkurları sunar.
Yerel bir yöresel lezzet nedir?
Thüringer Rostbratwurst denemeye değerdir; genellikle açık ateşte ızgara edilir.
Hallenburg kalıntısına ulaşılabilir mi?
Evet, kalıntıya tırmanış ücretsizdir ve kasaba üzerine harika bir panoramik manzara sunar.
Steinbach-Hallenberg: nerede yer alıyor?
Steinbach-Hallenberg, Thüringen, Almanya içinde yer alır.
Steinbach-Hallenberg: gezilecek yerler neler?
Öne çıkanlar: Metal Sanatları Müzesi, Steinbach Şehir Kilisesi.
Steinbach-Hallenberg: en iyi ziyaret zamanı ne zaman?
Ziyaret için en keyifli zaman Haz, Ağu.
Steinbach-Hallenberg: neden ziyaret edilmeye değer?
Steinbach-Hallenberg, Haselgrund vadisinde, Thüringer Wald'ın güneybatısında yer alır.
Haritada görüntüle → En güzel plajlar → OpenStreetMap →
Avrupa
Plizio ile keşfet Avrupa içinde daha fazla yer keşfet
Almanya içinde daha fazla yer →

Yakındaki şehirler