Plizio Visual Lab

Hofheim am Taunus

Plizio editör ekibiVeri Kaynakları
Şehir
—°1710
Hofheim am Taunus (Almanya)
ℹ️

Pratik bilgiler — Hofheim am Taunus

🌤 Hava — 5 gün

📍 Çevrede

Çevredeki gezilecek yerler

💡 İpuçları

  • Gözlem kulesinden Rhine-Main ovası üzerinde geniş bir manzara keyfi için Kapellenberg’e tırmanın.
  • Dar sokakları ve Kellerei binasıyla tarihi eski kasabayı keşfedin.
  • Hofheim, Frankfurt ile mükemmel bağlantılara sahiptir; S2 trenine binerek yaklaşık 20 dakikada Frankfurt şehir merkezine ulaşabilirsiniz.
  • Eski bir konakta yer alan şehir müzesini ziyaret edin.
  • Yürüyüşçüler için Hofheim 'Taunus'a açılan kapıdır'; ormanlık dağ bölgesine turlarınıza buradan başlayın.

🍽 Yeme-içme

🍽
Handkäs mit Musik

Soğanlı bir sirkeli sos içinde tipik bir Hesse ekşi süt peyniri, eski şehrin geleneksel hanlarında en iyi şekilde tadını çıkarın.

🍽
Apple Wine (Apfelwein)

Bölgenin ulusal içeceği, karakteristik bir bardakta servis edilir, doyurucu yerel yemeklerle mükemmel uyum sağlar.

🍽
Taunus Venison

Av sezonunda, Hofheim'daki birçok restoran çevre ormanlardan taze av eti sunar.

🛍 Alışveriş · 🧘 Sakin yerler

🛍
Market at Kellereiplatz

Taze yiyecekleri ve bölgesel spesiyaliteleri doğrudan yerel üreticilerden burada bulun.

🛍
Old Town Boutiques

Büyüleyici, işletmeci tarafından yönetilen dükkanlar, eski şehrin tarihi binaları arasında gizlenmiştir.

🧘
Bergkapelle

Küçük bir şapel ve gölgeli banklarla kasabanın üzerinde huzurlu bir sığınak.

🧘
Taunus Edge Forest Paths

Uzun ve rahatlatıcı yürüyüşler için kasabadan doğrudan sessiz ormanlık alanlara başlayın.

2026'nın öne çıkan olayları

1

Hofheim am Taunus, Hessen'deki Main-Taunus-Kreis'ın merkez şehridir ve Rhein-Main bölgesinin kalbinde ulaşım açısından elverişli bir konumda bulunur. Şehir, Taunus'un güney yamaçlarına yaslanmıştır ve bu sayede ılıman bir iklim ile Rhein-Main düzlüğüne uzanan geniş manzaralar sunar. İlk kez 1263 yılında belgelerde adı geçen Hofheim, tarım ağırlıklı bir yerden varlıklı bir yerleşim ve yönetim merkezine dönüşmüştür. Tarihi eski şehir merkezi, özenle restore edilmiş yarı ahşap evler, eski şehir surları ve Wasserschloss ile karakterize edilir. Kapellenberg üzerindeki Bergkapelle, yürüyüşçüler ve inanç sahipleri için popüler bir hedef olan belirgin bir simgedir. Ekonomik olarak Hofheim, Frankfurt am Main ve Wiesbaden'e yakınlıktan faydalanır, ancak kendisi de çok sayıda orta ölçekli şirkete ve İsveçli mobilya devi IKEA'nın Almanya genel merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, kentsel havayı Naturpark Taunus'un hemen bitişiğindeki konumuyla birleştirerek burayı gözde bir yerleşim yeri haline getirmektedir.

Haritada keşfet

Almanya hakkında ne kadar bilgilisin?

Etkileşimli haritada 10 çeşitli zorlukta şehirleri, manzaraları ve bölgeleri bul.

Seyahatin, senin anın

Hofheim am Taunus’den bir kartpostal

Kendi fotoğrafını yerel posta puluyla kişisel bir kartpostala çevir. Ücretsiz ve kayıt gerektirmez.

Kartpostal oluştur

En iyi ziyaret zamanı & iklim

En keyifli dönem: Haz–Ağu.

OcaŞubMarNisMayHazTemAğuEylEkiKasAra
Ort. °C0151014192120161051
Yağmur mm574647417159666546545664

Coğrafya

Nüfus
37.750
Koordinatlar
50.08760, 8.44470

Gerçekler

  • Belgelerde ilk kez 1263 yılında zikredilmiştir.
  • Şehir yüzölçümü yaklaşık 57,4 kilometrekaredir.
  • Bergkapelle 1772 yılında inşa edilmiştir.
  • IKEA Almanya genel merkezinin bulunduğu yerdir.
  • A66 otoyolu (Frankfurt-Wiesbaden) üzerinde yer alır.
  • Simge yapısı 1529 yılından kalma Alte Rathaus'tur.

Yakınları keşfet

Çevredeki dikkat çekici yerler

Rota planlayıcı — Araba & Karavan

Nereden başlıyorsunuz? Burada rota oluşturuyoruz, yol boyunca duraklar ve ülke notları ile.

Araç
Sadece şu duraklar (isteğe bağlı):
Karavan boyutları

© OpenStreetMap contributors · OpenRouteService

Kasabadaki görülecek yerler Hofheim am Taunus (7)

Dağ Şapeli

Kapellenberg üzerinde, Ren-Main Ovası'na bakan geniş manzaralı huzurlu bir hac şapelidir.

Meister Kulesi

Şehir ormanında bulunan ve yürüyüşçülere Taunus Dağları'nın harika manzarasını sunan popüler bir kuledir.

Hofheim Su Şatosu

Şehir merkezindeki orta çağ kale kalıntıları, erken dönem tahkimat tarihinin bir kanıtıdır.

Kellerei Binası

Şehir müzesine ev sahipliği yapan tarihi yarı ahşap bina, bölge tarihi hakkında bilgiler sunar.

Eski Belediye Binası

Eski şehirde bulunan ve eskiden yönetim merkezi olarak kullanılan görkemli bir barok yapıdır.

St. Peter und Paul

Barok tarzındaki Katolik şehir kilisesi, muhteşem iç dekorasyonu ve tavan resimleriyle tanınır.

Hofheim Eski Şehri

İyi korunmuş yarı ahşap evleri ve küçük dükkanlarıyla büyüleyici sokaklar dinlenmeye davet eder.

Sıkça sorulan sorular

Hofheim Frankfurt am Main'den ne kadar uzakta?
Hofheim, Frankfurt'un yaklaşık 20 km batısındadır ve S-Bahn S2 ile yaklaşık 20 dakikada ulaşılabilir.
Meisterturm nedir?
Kapellenberg'de bulunan ve Odenwald'a kadar uzanan geniş bir manzara sunan bir seyir kulesidir.
Hofheim'de termal havuz var mı?
Evet, Rhein-Main-Therme 15.000 m²'lik geniş bir su ve sauna dünyası sunar.
Eski şehir ziyaret edilmeye değer mi?
Kesinlikle, Hofheim'in eski kenti iyi korunmuş yarı ahşap evleri ve küçük sokaklarıyla caziptir.
Hofheim'den Taunus'ta yürüyüşe çıkılabilir mi?
Evet, Hofheim, Vordertaunus'ta yürüyüşler için ideal bir başlangıç noktasıdır; birçok rota kentin kenarından başlar.
Hofheim am Taunus: nerede yer alıyor?
Hofheim am Taunus, Hessen, Almanya içinde yer alır.
Hofheim am Taunus: gezilecek yerler neler?
Öne çıkanlar: Dağ Şapeli, Meister Kulesi, Hofheim Su Şatosu.
Hofheim am Taunus: en iyi ziyaret zamanı ne zaman?
Ziyaret için en keyifli zaman Haz, Ağu.
Hofheim am Taunus: neden ziyaret edilmeye değer?
Hofheim am Taunus, Hessen'deki Main-Taunus-Kreis'ın merkez şehridir ve Rhein-Main bölgesinin kalbinde ulaşım açısından elverişli bir konumda bulunur.
Haritada görüntüle → En güzel plajlar → OpenStreetMap →
Avrupa
Plizio ile keşfet Avrupa içinde daha fazla yer keşfet
Almanya içinde daha fazla yer →

Yakındaki şehirler