Plizio Visual Lab
Bad Rodach
ℹ️Pratik bilgiler — Bad Rodach
▾
🌤 Hava — 5 gün
📍 Çevrede
Çevredeki gezilecek yerler
💡 İpuçları
- Resmi olarak sertifikalı şifalı termal sularda rahatlamak için 'Therme Natur'u ziyaret edin.
- Tarihi eski kentte atmosferik bir akşam yürüyüşü için gece bekçisi turuna katılın.
- Termal hamamların veya büyük merkezi otoparkın yanında bolca park yeri mevcuttur.
- Yerel müzeler ve cazibe merkezlerinde indirimler için misafir kartınız (Gästekarte)'ı kullanın.
- Eski iç-Alman sınırı boyunca uzanan 'Yeşil Kuşak'ı (Grünes Band) bisikletle veya yürüyerek keşfedin.
🍽 Yeme-içme
Çam kozalakları üzerinde ızgaralanır; en otantik tadı almak için pazar meydanındaki mobil stantları arayın.
Pazar meydanı çevresindeki geleneksel hanlarda rostolarla servis edilen bir temel gıda.
Çevredeki kırsal alanlarda bulunan küçük bağımsız bira fabrikalarından filtresiz biraları deneyin.
🛍 Alışveriş · 🧘 Sakin yerler
Yerel şifalı minerallerle zenginleştirilmiş yüksek kaliteli banyo tuzları ve cilt bakım ürünleri satın alın.
Kasaba merkezinde hardal, yağlar ve el yapımı sosisler gibi Frankonya spesiyaliteleri satın alın.
Uzun, sessiz yürüyüşler için mükemmel, antik ağaçlara ve göletlere sahip geniş park alanları.
Kasaba ve kırsal alan üzerinde güzel manzaralar sunan sessiz bir yürüyüş yolu.
Su sıcaklığı…
Bad Rodach, idilik Coburger Land bölgesinde yer alır ve tarihi zarafeti modern sağlık olanaklarıyla birleştiren bir şehirdir. Şehrin tarihi, Sachsen-Coburg und Gotha Düklüğü ile yakından ilişkilidir ve şehir merkezindeki 18. yüzyıldan kalma görkemli Jagdschloss buna tanıklık eder. Şehir tarihinde bir dönüm noktası, 1970'lerde termal suyun keşfedilmesi olmuştur; bu da bir sanayi merkezinden bir kaplıca merkezine dönüşümü başlatmıştır. Bugün 'Therme Natur', devlet tarafından tanınan iki şifalı kaynağı kullanarak turizmin vitrini konumundadır. Ekonomik olarak şehir aynı zamanda oyuncak endüstrisinin önemli bir merkezidir, çünkü HABA firmasının merkezi burada bulunmaktadır. İyi korunmuş surları ve eski kentteki Fachwerkhäuser evleri, keşif turlarına davet eder ve kaplıca şehrinin Franken atmosferini vurgular.
Haritada keşfet
Almanya hakkında ne kadar bilgilisin?
Etkileşimli haritada 10 çeşitli zorlukta şehirleri, manzaraları ve bölgeleri bul.
Seyahatin, senin anın
Bad Rodach’den bir kartpostal
Kendi fotoğrafını yerel posta puluyla kişisel bir kartpostala çevir. Ücretsiz ve kayıt gerektirmez.
Kartpostal oluştur- Konum: Bayern, Almanya
- Öne çıkanlar: Therme Natur · Bad Rodach Av Köşkü · Bakır Kule (Kupferturm)
- Yakınlar: Hildburghausen (10 km)
- Nüfus: ~6.643
En iyi ziyaret zamanı & iklim
En keyifli dönem: Haz–Ağu.
| Oca | Şub | Mar | Nis | May | Haz | Tem | Ağu | Eyl | Eki | Kas | Ara | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ort. °C | -2 | -1 | 3 | 8 | 12 | 16 | 18 | 18 | 13 | 8 | 3 | -1 |
| Yağmur mm | 60 | 46 | 51 | 41 | 74 | 67 | 83 | 69 | 60 | 56 | 63 | 65 |
Coğrafya
Gerçekler
- Termal kaynağa 652 metre derinlikte ulaşılmıştır.
- Jagdschloss'un yapım yılı: 1748.
- Bad unvanının verilmesi: 1999.
- HABA firmasının kuruluşu: 1938.
- Posta kodu: 96476.
- Nüfus: yaklaşık 6.643 kişi.
Yakınları keşfet
Çevredeki dikkat çekici yerler
Rota planlayıcı — Araba & Karavan
Nereden başlıyorsunuz? Burada rota oluşturuyoruz, yol boyunca duraklar ve ülke notları ile.
© OpenStreetMap contributors · OpenRouteService
Kasabadaki görülecek yerler Bad Rodach (6)
Sıkça sorulan sorular
Bad Rodach'taki ana cazibe nedir?
Eski kentte ne görebilirsiniz?
Bad Rodach yürüyüş için uygun mu?
Şehir turları ne zaman gerçekleşir?
Karavanla gelenler için konaklama seçenekleri var mı?
Bad Rodach: nerede yer alıyor?
Bad Rodach: gezilecek yerler neler?
Bad Rodach: en iyi ziyaret zamanı ne zaman?
Bad Rodach: neden ziyaret edilmeye değer?














