Plizio Visual Lab

Lauda-Königshofen

Plizio editör ekibiVeri Kaynakları
Şehir
—°49
Lauda-Königshofen (Almanya)
ℹ️

Pratik bilgiler — Lauda-Königshofen

🌤 Hava — 5 gün

📍 Çevrede

Çevredeki gezilecek yerler

💡 İpuçları

  • Lauda’nın tarihi eski kentini, güzel korunmuş yarı ahşap evleri ve Oberes Tor (Üst Kapı) görmek için keşfedin.
  • Bisiklet kiralayın ve kentin içinden geçen ünlü 'Liebliches Taubertal' bisiklet yolunun bir bölümünü sürün.
  • Sonbaharda yerel bağcıların yeni şaraplarını servis ettiği mevsimlik 'Heckenwirtschaften' (geçici şarapevleri) arayın.
  • Bölgede neredeyse yalnızca bu vadide yetişen nadir kırmızı üzüm çeşidi Tauberschwarz’ı tadın.

🍽 Yeme-içme

🍽
Tauberschwarz wine

En iyi yerel bir şarap imalathanesinin tadım odasında veya mevsimlik bir şarap tavernasına oturarak tadını çıkarabilirsiniz.

🍽
Franconian Bratwurst

Tarihi merkezdeki geleneksel hanlarda lahana turşusu ile deneyin.

🍽
Schäufele

Rustik yerel restoranlarda servis edilen doyurucu bir Franken rosto domuz omzu.

🛍 Alışveriş · 🧘 Sakin yerler

🛍
Local wineries (Weingüter)

Otantik Tauber vadisi şaraplarını doğrudan üreticilerden satın almak için ziyaret edin.

🛍
Weekly market

Taze yöresel ürünler ve yerel bal için harika bir yer.

🧘
Vineyard walks

Üzüm bağlarının içinden geçen yürüyüş yolları, vadi üzerinde huzurlu manzaralar sunar.

🧘
Tauber riverbanks

Nehrin yeşil kıyıları, rahatlatıcı bir öğleden sonra yürüyüşü için mükemmeldir.

Lauda-Königshofen, Baden-Württemberg'in kuzeydoğusundaki Main-Tauber-Kreis'ta bir şehirdir. 1975 yılında Lauda ve Königshofen şehirleri ile diğer çevre belediyelerin birleşmesiyle kurulmuştur. Şehir, Taubertal'in kalbinde yer alır ve Tauberfranken bölgesindeki bağcılığın önemli bir merkezidir. Lauda'daki Oberes Tor gibi görkemli yarı ahşap evlere sahip tarihi eski şehir merkezleri görülmeye değerdir. Demiryolu, şehir tarihinde merkezi bir rol oynar: Lauda, 19. yüzyılda Güney Almanya'nın en önemli demiryolu kavşaklarından biri haline gelmiş ve bu durum şehrin büyümesini büyük ölçüde teşvik etmiştir. Bugün şehir, bu endüstriyel geleneği turistik cazibe ile, özellikle de popüler Taubertal bisiklet yolu ile birleştirmektedir. Königshofen'deki yıllık şarap festivali, bölgenin en büyük etkinliklerinden biridir ve tüm Franken ve Baden bölgelerinden ziyaretçi çekmektedir.

Haritada keşfet

Almanya hakkında ne kadar bilgilisin?

Etkileşimli haritada 10 çeşitli zorlukta şehirleri, manzaraları ve bölgeleri bul.

Seyahatin, senin anın

Lauda-Königshofen’den bir kartpostal

Kendi fotoğrafını yerel posta puluyla kişisel bir kartpostala çevir. Ücretsiz ve kayıt gerektirmez.

Kartpostal oluştur

En iyi ziyaret zamanı & iklim

En keyifli dönem: Haz–Ağu.

OcaŞubMarNisMayHazTemAğuEylEkiKasAra
Ort. °C014913182019151041
Yağmur mm685457457962757353626574

Coğrafya

Nüfus
15.278
Koordinatlar
49.56860, 9.70390

Gerçekler

  • Birleşme: 1 Ocak 1975.
  • Bölge: Tauberfranken.
  • Bağcılık: Önemli bir ekonomik faktör.
  • Ulaşım: Üç demiryolu hattının kesişme noktası.
  • Yükseklik: Deniz seviyesinden 192–210 metre.
  • Yüzölçümü: 94,76 km².

Yakınları keşfet

Çevredeki dikkat çekici yerler

Rota planlayıcı — Araba & Karavan

Nereden başlıyorsunuz? Burada rota oluşturuyoruz, yol boyunca duraklar ve ülke notları ile.

Araç
Sadece şu duraklar (isteğe bağlı):
Karavan boyutları

© OpenStreetMap contributors · OpenRouteService

Kasabadaki görülecek yerler Lauda-Königshofen (4)

Yukarı Kapı📍 simge

15. yüzyıldan kalma dikkat çekici şehir kapısı, Lauda'nın simgesi ve eski şehir surlarının bir parçasıdır.

Lauda Yerel Tarih Müzesi🏛 müze

Tarihi bir yarı ahşap binada yer alan müze, şarapçılık ve şehir tarihine dair eserler sergiler.

Lauda Pazar Meydanı🏺 tarihî

Merkezi meydan, pitoresk yarı ahşap evler ve 16. yüzyıldan kalma tarihi belediye binasıyla çevrilidir.

Königshöfen Panayırı🏺 tarihî

Tauberfranken bölgesinin en büyük halk festivallerinden biri olup her yıl büyük festival alanında yapılır.

Sıkça sorulan sorular

Lauda-Königshofen için tipik olan nedir?
Şehir, Tauber Vadisi'nde önemli bir bağ yetiştirme merkezi olup yarı-ahşap evleriyle tanınır.
Hangi şarabı denemeliyim?
Bölgede nadir bulunan yerel kırmızı üzüm çeşidi 'Tauberschwarz'ı deneyin.
İyi bisiklet yolları var mı?
'Liebliches Taubertal' ödüllü bisiklet yolu doğrudan şehrin içinden geçer.
Königshöfer Messe ne zaman gerçekleşir?
Bölgenin en büyük halk festivali her yıl Eylül ayında düzenlenir.
Lauda belediye binasında neler görebilirsiniz?
Tarihi yapı etkileyici bir mimari sergiler ve sık sık yerel sanat sergilerine ev sahipliği yapar.
Lauda-Königshofen: nerede yer alıyor?
Lauda-Königshofen, Baden-Württemberg, Almanya içinde yer alır.
Lauda-Königshofen: gezilecek yerler neler?
Öne çıkanlar: Yukarı Kapı, Lauda Yerel Tarih Müzesi, Lauda Pazar Meydanı.
Lauda-Königshofen: en iyi ziyaret zamanı ne zaman?
Ziyaret için en keyifli zaman Haz, Ağu.
Lauda-Königshofen: neden ziyaret edilmeye değer?
Lauda-Königshofen, Baden-Württemberg'in kuzeydoğusundaki Main-Tauber-Kreis'ta bir şehirdir.
Haritada görüntüle → En güzel plajlar → OpenStreetMap →
Avrupa
Plizio ile keşfet Avrupa içinde daha fazla yer keşfet
Almanya içinde daha fazla yer →

Yakındaki şehirler