Plizio Visual Lab
Sant Joan de Caselles
A Sant Joan de Caselles-templom az andorrai román stílusú építészet jellegzetes példája. Ez a 11-12. századi templom Canillo városán kívül található, és magas, többszintes, lombard stílusú harangtornyáról nevezetes. Az épület téglalap alakú hajóval és félköríves apszissal rendelkezik. Belsejében egy csodálatos, 16. századi oltárkép található, amely Szent János evangélista életének jeleneteit ábrázolja, és a Pireneusok egyik legszebbjeként tartják számon. Emellett 12. századi román stílusú freskók maradványait is tartalmazza, köztük egy stukkó Krisztus-ábrázolást apostolokkal körülvéve. A templom egyszerű, mégis elegáns kialakítása és figyelemre méltóan jó állapota kulcsfontosságú műemlékké teszi a középkori Andorra művészeti és vallási örökségének megértéséhez.
Felfedezés a térképen
Mennyire ismered ezt az országot: Andorra?
Keress meg városokat, tájakat és régiókat 10 változatos feladatban az interaktív térképen.
A te utazásod, a te emléked
Képeslap innen: Sant Joan de Caselles
Készíts saját fotódból személyes képeslapot helybélyegzővel. Ingyenes, és regisztráció sem kell hozzá.
Képeslap készítése- Elhelyezkedés: Andorra
- Fő látnivalók: Sant Joan de Caselles · Pont Tibetà de Canillo · Museu de la Moto
Mikor érdemes menni – éghajlat
A legkellemesebb időszak: Jún–Aug.
| Jan | Feb | Már | Ápr | Máj | Jún | Júl | Aug | Sze | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Átlag °C | -2 | -2 | 1 | 5 | 9 | 14 | 16 | 16 | 12 | 8 | 2 | -1 |
| Csap. mm | 60 | 48 | 57 | 71 | 77 | 52 | 46 | 47 | 50 | 64 | 70 | 49 |
📋 Praktikus információk
Földrajz
Tények
- A 11-12. században épült.
- A harangtorony háromszintes, ikerablakokkal.
- Egy 16. századi gótikus oltárképet őriz.
- Az eredeti román kori freskók részben megmaradtak.
- A 16. vagy 17. században egy előcsarnokot építettek hozzá.
Fedezd fel a környéket
Közeli érdekes helyek
Útvonaltervező — Autó & Lakóautó
Honnan indulsz? Megtervezzük az utat ide, útközbeni megállókkal és ország-tudnivalókkal.
© OpenStreetMap contributors · OpenRouteService
Látnivalók a városban Sant Joan de Caselles (10)
Sant Serni
A Sant Serni a Sant Joan de Caselles területén található, és Sant Serni a neve.
Mirador Roc del Quer
A Mirador Roc del Quer a Sant Joan de Caselles területén található, és Mirador Roc del Quer a neve.
Mirador 1
A Mirador 1 a Sant Joan de Caselles területén található, és Mirador 1 a neve.
Sant Miquel de Prats
A Sant Miquel de Prats a Sant Joan de Caselles területén található, és Sant Miquel de Prats a neve.
Cruz de Meritxell
A Cruz de Meritxell Sant Joan de Caselles-ben szerepel, és így azonosítják mint látnivalót.
Roc de les Bruixes
A Roc de les Bruixes Sant Joan de Caselles-ben szerepel látnivalóként, és ezen a néven van feltüntetve.
Látnivalók a környéken
Gyakori kérdések
Ingyenes a belépés?
Melyik korszakból származik?
Lehet belül fotózni?
Mi a különlegessége?
Mennyi ideig tart egy látogatás?
Sant Joan de Caselles: hol található?
Sant Joan de Caselles: mit érdemes megnézni?
Sant Joan de Caselles: mikor a legjobb odautazni?
Sant Joan de Caselles: miért érdemes meglátogatni?
























